Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš (6 km)
Tatralandia Holiday Resort je najväčším celoročným areálom vodnej zábavy s ubytovaním na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

Aquapark

Vodný park Bešeňová (6 km)
Vodný raj GINO PARADISE je vybudovaný na báze horúcich prameňov, ktoré vyvierajú až z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Pôsobia pozitívne na pohybové i dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pôsobia blahodarne aj na psychiku človeka. Užite si oddych v 8 vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou s teplotou 26 až 39°C.

Vodný park Bešeňová aquapark

BABYLAND – najväčšie detské ihrisko na Liptove (200 metrov)
Obklopení desiatkami zábavných, športových a adrenalínových atrakcií pre deti, tínedžerov aj dospelých zabudnete na starosti a prenesiete sa do rozprávky… Detská zábavná hala a atrakcie v každom počasí! Tiché a bezpečné prostredie na lúke pod lesom a obrovská zastrešená detská zábavná hala sú skvelým miestom, kde sa deti všetkých vekových kategórií do sýtosti vyšantia v akomkoľvek počasí. Tím animátoriek má pre ne pripravených mnoho súťaží a pohybových aktivít.

Babyland

FUN PARK Žiarce (12 km)
FUN PARK Žiarce sa nachádza v liptovskej obci Pavčina Lehota, hneď na začiatku známej Demä­novskej doliny. Má čo ponúknuť nielen v zime, ale aj v lete. Každoročne od apríla do októbra je v prevádzke unikátna adrenalínová atrakcia pre deti aj dospelých – najstrmšia bobová dráha na Slovensku s dĺžkou 1000 m a prevýšením 120 m. Okrem toho je tu i možnosť aquazorbingu – kráčania po vode v nafukovacej guli.

FUN PARK Žiarce bobová dráha

Ovečkoland (13 km)
Príďte navštíviť naše ovečky a skúste ich “prebačovať” cez prekážkovú dráhu. Pohrajte sa s jahniatkami alebo ich nakŕmte priamo z ruky. Zábava pre malých aj veľkých na vás čaká na lúke s dych berúcim výhľadom na Liptovskú kotlinu a okolité končiare Nízkych a Západných Tatier.

Turistika Prosiecka a Kvačianska dolina – Mlyny Oblazy
Nenáročná poldenná túra dvoma zaujímavými dolinami v Chočských vrchoch. Obec Prosiek sa nachádza severne od vodnej nádrže Liptovská Mara, asi 2 km od nášho Wellness Villa Liptov. Kvačianska dolina sa nachádza cca. 7 km od nášho Wellness Villa Liptov.

Pribylina – Muzeum liptovskej dediny (30 km)
Múzeum liptovskej dediny sa výrazne odlišuje od ostatných múzeí v prírode predovšetkým formou zástavby a skladbou objektov. Je obrazom stredovekého sídla s výsadami a právami mestečiek.
Okrem drevených obytných a hospodárskych stavieb, reprezentujúcich typické znaky ľudového staviteľstva roľníckych a remeselníckych vrstiev sú tu aj dva vzácne stredoveké kamenné objekty.

V hornej časti areálu múzea sa nachádza statická expozícia historickej Považskej lesnej železnice.

Archeoskanzen Havránok (8 km)
Areál s náznakovými rekonštrukciami obytných, fortifikačných a kultových objektov z mladšej doby železnej a staršej doby rímskej, jedna z najznámejších a najdôležitejších lokalít púchovskej kultúry na Slovensku. Unikátna opevnená svätyňa so stopami keltských náboženských rituálov zohrávala v dobe svojej existencie úlohu duchovného centra, presahujúceho hranice regiónu. Pôvodná veža stredovekého kostola Panny Márie z 12. storočia.

ZOO kontakt Liptovský Mikuláš (7 km)
Sledujte život zvierat úplne zblízka… Prvá ZOO, v ktorej dotýkať sa zvierat je povolené!

Tatrapolis – Svet miniatúr (7 km)
Originálne spojenie kováčskeho remesla a cestovateľskej vášne. Okrem pútavých kovových miniatúr niekoľkých svetových stavieb tu nájdete množstvo atrakcií, kde sa zabavia nie len deti ale aj dospelí.

Stanišovská jaskyňa (23 km)
Jediná celoročne prístupná jaskyňa na Liptove otvorená každý deň. Dokonalý zážitok … Dokonalý zážitok zažijete pri objavovaní čarovného podzemia so sprievodcami – jaskyniarmi. Budete kráčať popri stenách, ktoré voda a matka príroda vymodelovala do neopísateľných tvarov. Čelovú lampu dostane každý návštevník pred vstupom, špeciálny odev ani obuv do nepotrebujete. Ideálny cieľ pre celú rodinu.

Mincovníčkovo – Podzemie pod vežami – Liptovský Ján (19 km)
Prežijete príbeh života mince… Jej narodenie v mincovni i počatie v zemských hĺbkach. Uvidíte ho očami, ktorými ste sa už dlho nepozerali, alebo sa budete pozerať prvý krát. Spoznáte dotyk kovu s ohňom a vodou, zostúpite do útrob zeme za zlatonosnou rudou a nakoniec zakúsite skutočnú dražbu, keď minca začína svoj nový život v jemných rukách zberateľov.

Park MINI SLOVENSKO (20 km)
Môžete si prezrieť 13 pôsobivých modelov slovenských kultúrnych pamiatok. Modely sú v mierke 1:25 s dôrazom pre detail. Autentické miniatúry slovenských kultúrnych a technických pamiatok vás očaria! Najväčším modelom je Bojnický zámok. Najťažším modelom v zbierke je hrad Strečno s váhou až 620 kilogramov.

Za jediný deň môžete precestovať krížom-krážom celé Slovensko a navštíviť významné hrady, zámky, jaskyne, kaplnky, či železnice Slovenska, a to všetko v krásnom prírodnom prostredí.

Artikulárny kostol Svätý Kríž (20 km)
V dedinke Svätý Kríž stojí Drevený artikulárny evanjelický kostol, ktorý patrí k najväčším dreveným stavbám v Strednej Európy.
Kostol je posledným, nepochybne najvýznamnejším umeleckým prejavom slovenskej drevenej cirkevnej architektúry. Artikulárne kostoly sa líšia od katolíckych i pravoslávnych drevených kostolov. Pôvodný vzhľad si na Slovensku zachovalo iba päť artikulárnych kostolov, ktoré sú svedkami čias reformácie.

Kúpele Lúčky (8 km)
Kúpele Lúčky ležia pod úbočím Choča, na hranici Oravy a Liptova. Tunajšie kúpele sú situované v tichom horskom prostredí a sú vhodné pre všetkých, ktorí si chcú oddýchnuť od každodenného hektického života.

kúpele spa masáže

Demänovská ľadová jaskyňa (15 km)
Demänovská ľadová jaskyňa sa nachádza v Nízkych Tatrách v Demänovskej doline. Od roku 1 299 je jednou z najstarších známych jaskýň v Európe. nachádza sa v brale Bašta nad Kamennou chatou. Verejnosti je sprístupnených 680 m z celkovej dĺžky 1 900 m.

Demänovská jaskyňa slobody (16 km)
Demänovská jaskyňa slobody, ktorá dlhé roky očaruje návštevníkov bohatou sintrovou výplňou rozličných farieb, tajuplným podzemným tokom Demänovky i čarokrásnymi jazierkami, je najviac navštevovanou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku. Tradičný okruh má dĺžku 1 150 m a na trase je 913 schodov. Dlhý okruh má dĺžku 2 150 m a 1 118 schodov. Dĺžka trvania prehliadky tradičného okruhu je asi 60 min, pri veľkom okruhu približne 100 min. Priemerná teplota v jaskyni je od 6,1 do 7°C.

Múzeum Oravskej dediny – Zuberec (17 km)
Múzeum Oravskej dediny – Zuberec sa rozprestiera v prekrásnom prírodnom prostredí v podhorí Roháčov. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy.

Oravský hrad (18 km)
Oravský hrad sa nachádza v obci Oravský Podzámok a je jedným z najkrajších hradov na Slovensku. Je výraznou dominantou oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Najvyššia časť hradu je vo výške 112 metrov nad hladinou rieky Orava. Hradná vyvýšenina bola osídlená už v praveku.

Hrad je sprístupnený verejnosti celoročne okrem mesiaca apríl. Do Oravského hradu je možné vstúpiť len s lektorom.

Liptovská Mara (500 m)
Prvou priehradou Vážskej kaskády a zároveň najväčšou vodnou nádržou na Slovensku je Liptovská Mara. Rozloha vodného diela je 22 km2 a maximálna hĺbka dosahuje 43 m. Vďaka tejto veľkosti si právom zaslúži prívlastok – Slovenské alebo Liptovské more.
Liptovská mara poskytuje príjemné prostredie pre kúpanie a relax. Objavte krásy Liptova z hladiny Liptovskej Mary – užite si vyhliadkovú plavby loďou. Loď Mara ponúka počas letných mesiacov júl a august pravidelné okružné plavby. V júni sú dostupné iba počas víkendov. Počas týždňa počas júna a v mesiacoch máj a september je plavba možná iba na objednávku.

Ski Jasná Chopok – Nízke Tatry (19 km)
Jasná je kráľovnou slovenských lyžiarskych stredísk, domáce stredisko olympijskej šampiónky v zjazdovom lyžovaní Petry Vlhovej a miesto konania Svetového pohára. V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku zažijete výborné snehové podmienky, viac ako 50 km kvalitne upravených zjazdoviek všetkých obtiažností.

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko v strednej Európe a svojim návštevníkom ponúka 50 740 m upravených zjazdoviek.

Ski OPALISKO Závažná Poruba (17 km)
Zimné lyžiarske stredisko v srdci Liptova v Nízkych Tatrách nad obcou Závažná Poruba – na úpätí vrchu Poludnica (1 548 m n.m.). Je vzdialené 5 km od centra Liptovského Mikuláša.

SKI Žiarce Paučina Lehota (18 km)
Lyžiarske stredisko v blízkosti liptovskej obce Pavčina Lehota na úpätí Nízkych Tatier, pri vstupe do Demänovskej Doliny. Ponúka 4 lyžiarske vleky a niekoľko zjazdových tratí rôznych náročností, lyžiarsku školu, požičovňu lyží a požičovňu snowboardov. Až na jednu sú všetky zjazdovky technicky zasnežované.

Areál Podbreziny – športové centrum Petry Vlhovej (16 km)
Areál Podbreziny – športové centrum Petry Vlhovej sa nachádza 2 km od mesta Liptovský Mikuláš v časti Vitálišovce. Hlavný svah strednej náročnosti a dĺžky 550 m je situovaný v nadmorskej výške 585 až 700 m, na okraji Západných Tatier. Stredisko má vybudovaný systém technického zasnežovania aj umelé osvetlenie, pre možnosť večerného lyžovania. Na obsluhu lyžiarov slúži 1 vlek s celkovou prepravnou kapacitou 650 os./hod.

AquaRelax Dolný Kubín (18 km)
Vodné dielo v centre Dolného Kubína, kde sa zabaví celá rodina. Dominantou je Vodný svet s ponukou vodných atrakcií rôzneho druhu.

Tarzania Hrabovo (19 km)
Tarzania je lanový park postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené vo výške a to buď na stromoch alebo na umelo postavených stĺpoch. Je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok

Vrbické pleso (19 km)
Vrbické pleso je ľadovcové pleso a najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. Leží vo výške 1 113 m n. m. v hornej západnej časti Demänovskej doliny. Pri plese si môžete oddýchnuť na lavičkách v tichu lesa a pokochať sa výhľadmi na okolité hrebene Nízkych Tatier.

Veľký Choč (12 km)
Chočské vrchy patria medzi jadrové pohoria patriace do sústavy Vnútorných Západných Karpát a Fatransko-tatranskej oblasti. Zo severnej strany ho ohraničuje Oravská vrchovina, podcelok Podchočská brázda a Podtatranská brázda, podcelok Zuberecká brázda, na východe Tatry, podcelok Západné Tatry, na juhu Podtatranská kotlina, podcelok Liptovská kotlina a na západe Veľká Fatra, podcelok Šípska Fatra.

Leštiny – drevený artikulárny kostol (13 km)
Národná kultúrna pamiatka – drevený artikulárny evanjelický kostol je dominantou oravskej obce Leštiny. Každú nedeľu sa v kostolíku konajú evanjelické Služby božie. Z architektonického hľadiska predstavuje typický model kostola z konca 17. storočia. V kostolíku v Leštinách bol pokrstený aj P.O. Hviezdoslav.

Hrad Likava (15 km)
Pred rokom 1341 tento kráľovský strážny hrad vybudoval zvolenský župan Donč. Od konca 14. storočia ho do užívania dostávali liptovskí župani, bol v držbe viacerých významných rodov, najmä Hunyadyovcov, Illésházyovcov a Thökölyovcov. Posledne menovaní hrad v druhej polovici 17. storočia prebudovali na prepychovú súkromnú rezidenciu.